| dutzubu a întrebat:

Anul viitor am bacalaureatul si implicit admiterea la facultate. Vreau sa merg la drept si am citit pe internet ca cele mai bune universitati in acest domeniu sunt Univ. Bucuresti, Univ. Iasi, Univ. Lucian Blaga Sibiu si Univ. Cluj. Acum m-ar interesa mai multe pareri despre Univ. Lucian Blaga- Facultatea de drept Simion Barnutiu. Cine a invatat sau invata la aceasta facultate sa imi spuna cat de buna este si aici ma refer la profesori si la cat de mult se pune accent pe invatat. Merci!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Ce inseamna la tine facultate buna? Toate cele enumerate sunt facultati de stat si cu o veche traditie, o fiind considerate bune in functie de mai multe criterii, pritre care si nivelul de reusita al absolventilor acestor facultati (angajarea in munca, la cat timp de la absolvire, domeniul angajarii etc.). La drept se pune accent pe ivatat oriunde, ai de tocit munti de carti, proceduri etc. si nu cred sa existe facultate de stat unde sa nu se puna accent pe invatat, ce de-asta te duci acolo - sa inveti, facultatea nefiind obligatorie happy Succes!