| Aista a întrebat:

Are cineva idee daca este adevărat că transferul sgp de la forțele aeriene la forțele terestre este mai complicat

3 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Sper sa nu spun prosti, pentru ca desi lucrez in MApN sunt civil, dar am vazut atat de multi oameni facand de mai multe ori transferul de la aeriene la terestre si invers ca nici nu m-as fi gandit ca e vreun proces efectiv. Mai ales nu la sgp.

| Aista explică (pentru mODIN):

Am auzit că ar fi și că nu ar fi, important este sa fie acceptat transferul

| Ciprian09 a răspuns:

Transferul nu este complicat, ideea este ca amândoi cmd sa fie de acord unul sa te accepte și unul sa ți dau a drumul la plecare.sau poți face detașare de minim 6 luni cu prelungire. poate dura un pic mai mult dacă sunt divizii diferite, aproximativ 1 luna!