| sGlx a întrebat:

E diferența mare între salariile de la fortele aeriene și cele terestre?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bula, ca de obicei, da raspunsuri aiurea. Da! Este diferenta mare. Exemplu: soldele la fortele aeriene sunt intre 3.000 si 16.000 lei. La fortele terestre nu depasesc 8.000 lei. Deci aproape dublu In plus mai sunt si diferentele de sporuri si norme.

| sGlx explică (pentru Salontanul):

La fortele aeriene salariile pentru piloti avion si piloti elicopter sunt la fel? Pentru aceleasi grade

| Salontanul a răspuns (pentru sGlx):

Ti-am raspuns in particular pentru ca vad ca n-ai avut rabdare sa-ti raspund aici!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de grad si de functie.

| sierra1 a răspuns:

ți-au zis unii aiureli.
Da, corect, (bula) la funcții și grade egale salarii egale. O singură diferență: personalul navigant (ăia de zboară) au mai mult. Mult

| gabicoo a răspuns:

Da.
Salariile din fortele terestre sunt la pamant, iar celelalte sunt in aer.
laughing
Wellcome Mr. Putin sad