| GigiDurul a întrebat:

Arhitectura este un domeniu de viitor?
O sa trebuiasca sa ma angajez la o firma?
Salariul o sa fie mare?

3 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Arhitectura este un domeniu de viitor si extrem de dificil. Poti lucra si ca freelancer.
Daca vei fi profesionist in ceea ce faci, da, poti sa ai un salariu destul de mare.

| Danielachan a răspuns:

Nu este un domeniu de viitor. Oferta pe pața muncii este supra saturată

| ManRight2000 a răspuns:

Arhitectura este un domeniu profesional foarte cautat, dar cel mai important este sa iti placa matematica(mai ales partea de geometrie plana si spatiala), sa ai viziune in spatiu, si daca ai si o inclinatie catre arta(gen pictura, desen)cu atat mai bine.Arhitectii in mod normal castiga decent(nu stiu exact, dar din cate m-am informat, un arhitect debutant are un salariu cam de 500 euro/lunar, iar unul expert si care se implica in diverse proiecte, cred ca poate depasi 1000 euro/luna).De obicei, absolventii de arhitectura au sanse foarte mari sa se angajeze la o firma(cel putin asa declara urmatoarea informatie)
http://www.opiniatimisoarei.ro/......29/10/2012
Bafta!