| Alexandruuu88 a întrebat:

Armata sau Poliție? Argumentează...

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poliție - spre deosebire de armata, esti respectat si in societate, iar superiorii iti sunt doar sefi, nu trebuie sa le pupi mana, ca in armata.
In armata trebuie sa fii pregatit pentru orice conditii, in politie ai parte de aproape toate conditiile.
Insa daca esti simplu agent in politie, ti se cam ia de săltat toti betivii care s-au pisat pe ei si te scuipa, la 4 dimineata. Din cauza asta nu ma intereseaza pe mine MAI-ul, desi am sanse mari.

| Superior a răspuns:

Du-te la fortele speciale. Eu as prefera armata doar ca sa am posibilitatea de a strange un grup de revolutionari si echipamente cu care as porni razboi tuturor celor ce se opun democratiei.

| IIIshaneIII a răspuns:

Niciuna de ce ai sluji un stat corupt infect -at pana in maduva oaselor?
Odata ce ajungi in post vei fi doar o mica sageata ce va urma instructiunile date de cei corupti de sus si nu vei putea face dreptate tocmai datorita superiorilor, care la randul lor au si ei superiori si tot asa

| Michell0 a răspuns:

Mai degrabă aș opta pentru justiție: procuror, judecător... Din șpaga pe care aș primi-o, aș cumpăra toată Transilvania.