| Derkes a întrebat:

Unde e mai bine? Marina, Politie sau Armata? Si de ce?

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Pe Marina!
laughing

| Donsavas a răspuns:

La academia de informatii.

| raresMgrasuu a răspuns:

Marină

| Angela_Maria_2001 a răspuns:

Politie evita, foarte grele teste din gramatica romana la scoala, si din istorie trebuie sa stii TOTII ANII exact ce s-a intamplat in fiecare an, engleza la perfectie si nu e dinaia cum ai invatat la liceu, ca este academica cu limbaj cum nu ai vazut nici in filme.
Armata este buna te poti angaja, dar fara facultate militara nu vei avea un grad mare niciodata.
Scoala militara trebuie : 10 matematica, foarte bun la mate sa fi, foarte bun la TIC/Informatica de 10, la Chimie, Fizica de asemenea. Deci cu facultate la Armata iei peste 2000 de lei.
Fara facultate 1400, si vei fi tratat ca o mizerie...
Sfatul meu la oricare din astea mergi, da bataie si apuca-te de matematica, romana si istorie

| Angela_Maria_2001 a răspuns:

Dar jandarm?
https://www.youtube.com/watch?v=1BMV6_KRySg
Nu ai nevoie de mate, istorie doar de romana si engleza, si conditie fizica. Se castiga bine

| Angela_Maria_2001 a răspuns:

Stiu din surse sigure deoarece am avut la scoala ofiteri din armata care ne-au explicat si de la politie, si am vrut si eu sa ma inscriu doar ca sunt teste foarte foarte grele