| nkd a întrebat:

As avea niste intrebari pentru cei care au sustinut admiterea pentru Academia Fortelor Terestre NB, sau chiar si SGP-istilor. Intrebari legate de examinarea medicala, psihologica...

Răspuns Câştigător
| FunKys a răspuns:

Te duci la cmz adica centru militar zonal si faci ce trebuie pentru depunerea dosarului. Vezi ca dosarul trebuie facut cu tot cu fisa medicala pana la 1 martie caci la jumatea lui martie va cheama sa dati probele sportive dupa care te vor chema pe la sfarsitul lui martie la mangalia la unitatea 02196 timp de 4 luni si fi instruit.

| nkd explică (pentru FunKys):

Am vorbit cu recrutorul, inca nu au aparut locurile, deci inca nu ma apuc de facut dosarul, doar sunt luat in evidenta. Cat despre acea chemare la mangalia... cred ca e pentru cei care aleg fortele navale. Tu cand ai facut dosarul, daca vorbesti din experienta proprie, si unde te-ai inscris?

| FunKys a răspuns (pentru nkd):

Am fost la cmz am depus dosaru, dupa care mai sunat sa dau probele sportive... iar dupa ori ca vrei sa dai la bim sau la forte navale sau terestre tot la mangalia vei fi instruit

| nkd explică (pentru FunKys):

Eu la sfarsitul lunii trebuie sa imi fac dosarul, si de luna viitoare incep probele. Pana acum s-au ocupat de recrutarea soldatilor zic ei, si deacum de restul. Tu in ce an ai avut admitarea, acum unde esti?