| CTLN a întrebat:

Conteaza cumva media la purtare din liceu la admiterea la academia fortelor terestre? Ofer funda

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cred ca undeva este specificata media la purtare. Oricum, la dosar iti trebuie si recomandare privind profilul psihomoral şi comportamental. Nimeni nu-ti va da o asemenea recomandare buna daca ai media scazuta la purtare.

| WaterDrop a răspuns:

"au avut, pe perioada studiilor liceale, mediile anuale la purtare minim 8, 00 şi media minimă la examenul de bacalaureat 7, 00;"

Uite si restul informatiilor aici:

https://www.sri.ro/......re_ATM.pdf

| CTLN explică (pentru WaterDrop):

Asta e la SRI.

| WaterDrop a răspuns (pentru CTLN):

Atunci doar media la bac este cea luata in considerare fara cea la purtare.

Răspuns utilizator avertizat