| annna27claudia a întrebat:

As avea sanse ca fata sa intru la scoala de subofițeri? Cati ani trebuie sa studiez, in ce consta admiterea?
Prima data am vrut la academie, insa mi-ar fi prea greu, plus ca majoritatea cunoștințelor mele au dat la subofițeri si ma motiveaza sa intru si eu dupa terminarea liceului

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste pe aici: https://bit.ly/32w6j8n
Unde este scris cu albastru este un fisier cu amanunte. Doar apesi pe el.
Studiul este de un an. Pe vremea lui Ceausescu se studia doi ani si tot ieseau multi prosti. Acum la un an...

| Wr3nch a răspuns:

Am o fosta colega care a trrminat academia cu brio. Daca ai cunoștințele necesare pentru admitere plus nivelul fizic faci fata si la restul.

| mentholinks a răspuns:

Sanse sunt tot timpul.

| Lukasssz a răspuns:

Probele sportive:
-alergare de viteza 50m. plat
-Aruncarea mingii medicinale de pe loc (4 kg bărbaţi şi 2 kg femei)
-Alergare de rezistenţă - 1000 m.
Probe scrise:
-limba romana- gramatica
-o limba straina: engleza(de preferat), dar poti si franceza sau germana

| TheStrategist a răspuns:

Ai șanse dacă îți dorești.

| annna27claudia explică (pentru TheStrategist):

As vrea sa gasesc pe cineva care a trecut prin asta, care lucreaza in domeniu si sa-mi dea informațiile necesare ca sa ms hotărăsc

| IamJoKeR a răspuns:

Fratele meu a dat la Brasov examen la matematica, engleza si info. La info nuse astepta sa dea, i-a fost greu deoarece nefacand info in liceu nu a facut mare chestie si evident ca a fost respins.
A incercat si la politie, a dat psihologicul, sportivul si la proba scrisa. bineinteles ca s-a intrat 7 si 10 sutimi in plus contau si erau bine venite si acumadmis. dar data viitoare o sa intre si la Politie!