| Derude a întrebat:

Buna TPU
Sunt clasa a 12 a si m-am gandit sa merg mai departe la scoala de subofiteri de politie, deoarece la academie mi se pare mult prea greu. Imi puteti spune din ce consta admiterea si daca difera de la o scoala la alta? Eu as prefera sa merg la cea din cluj
As dori sa stiu care sunt probele fizice, daca conteaza media de la bac si daca este necesar vreun examen scris.
Va multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intra pe site-ul scolii pentru agenti de politie ce te intereseaza si uita-te in Admiterea 2017, cam tot asa o sa fie si anul viitor. Precis afli din Admiterea 201, o sa fie afisata prin ianuarie sau februarie 2018.
De asemenea te poti interesa la compartimentul de resurse umane din cadrul IJP din judetul tau, acesta face recrutarile pentru scolile de politie.

| DovleacTurbat a răspuns:

Gasesti tot ce vrei pe site-ul politie romane.