| Ananas222 a întrebat:

Aș dori sa dau la UMF București si sunt convins ca voi intra(sunt clasa a 10-a,profil stiintele naturii la cel mai bun liceu din oraș).As vrea sa stiu cum este la facultate,adica cum sunt profesorii,colegii,cum sta treaba cu absente, cum este in general si daca merita sa invat atat pentru a fi admis la medicina.Mulțumesc happy

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Bineinteles ca merita sa inveti, dar ce inveti pentru admitere e floare la ureche pe langa ce faci in facultate, daca tu crezi ca materia asta e grea, sa vezi in facultate cat e laughing Nu ai voie sa lipsesti, ai cursuri, seminarii, laboratoare, la cursuri mai poti lipsi o data de 2 ori dar in rest e jale. Profesorii vor sa inveti, e normal sa fie exigenti. Nu te duce la medicina daca nu ai timp si pasiune pentru asta, pentru ca vei sta de dimineata pana seara la ore si in timpul liber ai foarte mult de citit.