| MiRu99 a întrebat:

As dori si eu sa-mi fac o trupa de rock/metal formata din 4 pers(tobosar, solist care s cante si la armonie, chitarist solo si basist care s faca scream-uri) si as vrea sa stiu unde pot sa gasesc membrii(pe site-uri, vreo pagina de facebook sau hi5) pentru ca nu am prieteni prea multi, iar restul au deja trupe...as dori s mai fie o fata si 2 baieti in trupa, sa nu fie prea mari(pana in 13-14 ani) si sa fie din braila(din oras)...pls,vreau si eu un rasp repede

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Până-n 13-14 ani? Şi să concerteze la grădiniţe bănuiesc, nu?

| Coco_3708 a răspuns:

Nu prea ai de unde sa ii iei de pe net, doar daca auzi de la prieteni etc... mai bine incearca sa socializezi din ce in ce mai mult

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Tu vrei să găseşti 4 rockeri în Brăila? Şi să mai fie şi de vârstă mică? rolling on the floor
Şi, peste toate astea, să mai şi stăpânească un instrument? rolling on the floor
Îţi doresc succes dar îţi garantez că nu ai să găseşti.
Ultima oară am fost în Brăila în 2009 şi mai erau vreo 100 de rockeri de toţi în oraş (în sensul să stea în Brăila nu să vină 3 săptămâni pe an) din care peste 50 aveau 20 de ani sau mai mult.

În fine, succes însă te sfătuiesc să-ţi faci trupă mai târziu... peste 3-4 ani când vei mai creşte şi tu şi eventual când vei pleca la facultate. Altele sunt oportunităţile în oraşele mai mari.
Brăila e dominat autoritar de pensionari.

Salutare.

P.S.: Am locuit 9 ani în Brăila - asta ca să nu zici că-s pe dinafară.

| Dragunov a răspuns:

Www.listenrock.com/forum fa-ti un cont aici poti sa cauti membri pentru viitoarea ta trupa rock si poate si potentiali sponsori bafta

| LavyCrazyVampire a răspuns:

Pai.banuiesc ca esti fata,dupa nume. Daca mai cauti o fata sa cante,iubesc rock-ul,arat ca un rocker, is fata, am 13 ani,din braila, daca mai e valabil, da add la ingerashu.lavy ca sunt online mereuwinkingwinking >big grin

| Wargrave_Andy_1980 a răspuns:

MiRu99 este foarte interesanta propunerea ta. Ma poti gasi pe facebook pe Andy Wargrave.Sa mai lungim putin. Okey?

| ParameciumInfection a răspuns:

Tu de unde esti?