| anonim_4396 a întrebat:

As putea sa fac in paralel facultatea de litere si cea de Geografie turism? Cea de litere la zi, iar cea de Geografie tuism la distanta. Ar fi un efort prea mare? Ar fi prea mult de invatat? Sau efortul financiar ar fi prea mare? Nu stiu ce meserie as avea dupa, dar tot as vrea sa incerc. Stiti cumva cat costa facultatea la distanta?

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Fleacuri. A doua facultate, adica la particular, va fi pentru diploma si atat. Nimeni nu invata la particular, examenele sunt grila sau se stiu de inainte s. a. m. d. Am prieteni care fac de la distanta si se duc doar in sesiune la scoala. Ce bagaj, ce eforturi?

| emy a răspuns:

Intr-adevar, volumul de invatat e mai mare, deci si stress-ul e mai mare.Bineinteles ca si cheltuielile sunt mai mari. Dar, daca esti o persoana ambitioasa si, bineinteles, rezistenta la stress, daca ai nervii tari, atunci cred ca vei reusi.Mult succes in continuare! Referitor la cost:sora mea face facultatea la distanta si o costa cam 1900RON pe an.Acum depinde si din ce oras esti, caci in orasele mari:Bucuresti, Cluj, facultatile sunt mai scumpe.Inca cevabig grinaca crezi ca nu ai posibilitatea financiara de a face doua facultati, mai bine renunti la una acum, si o incepi dupa ce o termini pe cealalta. Dar sa cumva sa faci doua facultati, si sa mai si lucrezi, caci stress-ul este mult prea mare, si poti sa te imbolnavesti.In plus, nici timp nu vei mai avea ca sa inveti ca lumea.Inca o data:mult succes!

| LuS[z] a răspuns:

Nimic nu e imposibil daca te straduiesti si chiar vrei.Ar trebui sa te gandesti in primul rand daca ai putea face fata unui asemenea stress ca de greu toata lumea zice ca e asa.
Eu zica sa incerci daca te simti in stare.Succes!

| Vizitiul a răspuns:

Aproximativ 2000 de lei pe an, dar mi se pare ca poti plati in 4 transe. Daca iti doresti cu adevarat sa faci doua facultati in paralele trebuie sa ai multa ambitie, o sa izbutesti.

| BeT a răspuns:

Eu iti zic sa te opresti din Start, mult timp nu mai eeeee, arunci bani pe fereastra!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti dar n-o sa te alegi cu nimic. N-o s-o faci pe niciuna cum trebuie. Vei obtine in final doar doua bucati de hartie sia atat.