| alexandrucr a întrebat:

Daca fac facultatea de turism ce meserie pot avea? Din care sa castig cat de cat bine? As vrea sa lucrez la stat dar nu stiu ce. La ministerul turismului ce meserie as putea avea?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și ce vârstă ai sperând să lucrezi la minister? E cale lungă.
Ghid turistic, agent turistic.
Pa, pa.

1 răspuns:
| Anet a răspuns:

Poti fi ghid turistic sau agent turistic.La Ministerul Turismului daca nu esti blonda, inalta si dispusa sa faci nebunii cu "sefu" nu cred ca ai sanse laughing. Asta era o meserie buna acum cativa ani, acum din pacate insa nu e ceva de viitor.Decizia e a ta dar eu zic sa te reprofilezi pe altceva.Bafta :*