| Biancaxd1 a întrebat:

Nu stiu ce facultate sa aleg dintre Facultatea de Geografie- specializare turism si Facultatea de Litere la care nu m-am hotarat pentru o specializare anume. Daca ma poate sfatui cineva, in acelasi timp as vrea sa stiu si o specializare buna din cadrul Facultatii de Litere (Bucuresti). Totusi sunt deschisa si la alte idei de facultati umaniste cu admitere pe dosar.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| PussicatDolls a răspuns:

Eu sunt în clasa a 12a, la un profil uman de filologie-istorie, bazele mele fiind puse în română, limbi străine, istorie, chiar și geografie. Dar sincer îți spun, NU aş alege facultatea de litere! În primul rând, să fii profesor în România mai degrabă este o bătaie de joc față de tine însuți. Te-aş îndruma spre geografie, ai o mulțime de avantaje și șanse de angajare după terminarea facultății. Este și greu, dar este și foarte frumos și nici nu îți dai seama când trece timpul.

Multă baftă!

| Adanos a răspuns:

Si eu acum am bacalaureatul si m-am gandit tot la facultatea de Geografie, mi se pare mai ok.