| Thecurious a întrebat:

As vrea sa aflu ce se studiaza la facultatea de litere si ce cunostinte ar trebui sa detii pentru a face fata studiului(cat mai multe detalii).
Le multumesc celor care se straduiesc sa-mi raspunda.

2 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Depinde ce vrei să studiezi. Se studiază în principal literatura dar și limbile străine. Poți să studiezi literatura română plus altă limbă sau două limbi străine. Dacă vrei să te axezi mai mult pe studiul limbii decât pe cel al literaturii atunci mergi la limbi moderne aplicate.

| Thecurious explică (pentru mastadont):

Nu sunt pasionat de limbi straine. Am o inclinatie spre lectura si dezbatere.