| loveisfreedom a întrebat:

As vrea sa ma angajez la un ziar/revista la sectiunea pentru sfaturi.stie cineva unde ar fi locuri disponibile sau daca nu un ziar online?(mentionez ca am doar 16 ani)

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Fara suparare dar ideea ta e pur si simplu ridicola. Iti spun ca o aprere obiectiva, eu avand cativa ani de presa in spate. In primul rand, nu ai cunostinte de jurnalism, nu ai studii, nu ai nici macar experienta de viata. Mai trebuie sa ai in vedere si faptul ca in presa adevarata locurile disponibile sunt mereu putine si sunt o graza de persoane cu 2 facultati care nu-si gasesc de lucru. Recomand un blog sau un site cu posibilitatea de a scoate bani din adsense. Totusi, ca sa nu spui ca nu sunt 100% corect, am sa te las sa dai un test daca doresti, in cursul zilei de azi, ca un interviu, in conditiile in care luna viitoare va aparea un online pe care il voi conduce. oradeaheelchess e id-ul meu.

| Sharq10 a răspuns:

Esti sigur(a) ca te vor angaja la 16 ani? Parerea mea e ca pentru aceasta munca cam trebuie sa fii trecut(a) prin viata ca sa le raspunzi la oameni... sper ca o sa reusesti

| Mafiot2001 a răspuns:

Baga andreinews@yahoo.com pe mess