| ultair a întrebat:

As vrea sa ma fac Astronaut cand o sa fiu mare, si as vrea sa stiu cum as putea face ca sa pot sa ajung astronaut

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

In Romania nu ai sanse, poate daca locuiai in China, Rusia sau SUA aveai sanse de reusita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, intră la liceu, învață foarte bine matrmatică, fizică, chimie. Ia bacul cu toată mare, aplică la o universitate de specialitate din SUA sau Rusia si visul tău este pe cale să se împlinească: )

| TheD4rky23 a răspuns:

Sa te duci la liceul de Asteronomie, iar apoi la facultate. Pe viitor vei incerca sa te angajezi la institutul de astronomie din Romania sau din ce tara doresti.

| Sava_Marius_2001 a răspuns:

1. Trebuie sa incepi sa te pregatesti la o varsta cat mai frageda. Cu alte cuvinte, trebuie sa incepi sa studiezi matematica, fizica, biologia si chimia inca din scoala generala. Citeste tot ce poti despre astronauti si spatiu!

2. Trebuie sa inveti sa lucrezi in echipa. Chiar daca poate parea asa, izolarea nu trebuie sa fie parte din viata unui astronaut. Trebuie sa fii constient de mediul inconjurator si sa comunici eficient cu oamenii de langa tine.
Fundă?