| mikaila a întrebat:

cand voi fi mare as vrea sa ma fac astronaut...credeti ca sunt sanse sa devin asa ceva? Daca nu ce meserii as putea incerca dintre : stilist, prezentatoare Tv, actrita, model. Voi ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| juniper a răspuns:

Mikaila si eu as vrea sa fiu astronaut :) Am citit pe stirile protv. cum ai putea fi mai aproape de NASA. Ti-l dau. M-a inspirat sa invat sa inot. http://stirileprotv.ro/......supus.html

9 răspunsuri:
| amaadina a răspuns:

Si eu am vrut mai de mult sa fiu astronaut big grin. Da' dupa aia mi-am dat seama ca nu pot ajunge asa ceva pentru. ca nu invat numai de nota 10... mai am si cate un 8-9 big grin... eu ti'as recomanda model [dar asta pe o perioada foarte scurta de vreme, pentru. ca imbatranesti] sau prezentatoare TVwinking.
bafta tongue

| sy46 a răspuns:

laughing Cati ani ai? Ca stilist trebuie sa termini o scoala specializata, si sa stii sa te afirmi. Prezentatoare tv fara bani si pile pe la unii altii nu te baga nimeni in seama. Actrita, dupa ce faci facultatea si doar daca ai talent. Model, daca te incadrezi in masuratori (nu oricine poate fi model) si in + si acolo ai nevoie de multi bani. Deci pe moment, invata numahappy

| BabyRosse a răspuns:

Alege ce iti place tie cel mai mult. Dupa mine as alege actrita.

| sckorpion a răspuns:

Intrebarea asta chiar mi-a placut laughing. Deci pentru astronaut trebuie sa indeplinesti niste conditii foarte severe. In primul rand considerand ca esti fata sansele sunt foarte mici, mai ales daca vrei sa ai si un corp de femeie. Pregatiriile la care sunt supusi astronautii sunt de la repararea unui "satelit" sub apa cu costume care depasesc 20 kg ( timpul propus pentru aceasta pregatire este de la 6 la 12 ore, in care stai non-stop sub apa fara mancare ) pana la cunoscutul test in care esti invartit pentru 2 ore laughing. Presupun ca ai vazut la televizor. Iti propun model daca te vei incadra peste 8-9 ani in masuratori( pentru ca presupun ca la varsta ta nu esi dezvoltata complet, nu ai mai mult de 18 ani ) sau stilist este cel mai usor de atins, trebuie o scoala specializata. Dar si aici este nevoie de talent pentru a te afirma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă nu astronaut, stilist sau prezentatoare Tv.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana cand vei creste mare, trebuie sa inveti foarte bine. Nici una din aceste meserii pe care le-ai putea alege, nu sunt usoare si trebuie sa ai cultura generala si cunostinte temeinice in domeniu, pentru a le practica. Eu as alege astronaut! happy In clasa a IX-a, ar fi bine sa te inscri la Clubul Aero din orasul tau, sa incepi cu zborul fara motor (planor), apoi sarituri cu parasuta si in final te vor indruma instrucorii spre... astronautica. Iti doresc succes si, sa inveti bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Draga Mikaila, eu am aceeasi problema, dar eu vreau sa devin astronaut nu altceva, si, va rog, daca nu va este greu, ati putea sa-mi spuneti la ce incercari voi fi supusa pentru a deveni astronaut?

| littlemixer a răspuns:

Nu imi vine sa cred si eu vreau sa ajung la nasa. Si da ai sanse ba chiar este un centru in romania in care romanii colaboreaza cu cei de la nasa. pana mai crestem sa intri aici http://www.nasa.gov/audience/forkids/kidsclub/flash/index.html

| mikaila explică:

Va multumesc pentru raspunsurile date :X:Xlove struck chiar am pus o intrebare foarte amuzanta laughing multumescwinking