| PinkY a întrebat:

As vrea sa stiu care este diferenta dintre management si marketing? Pentru ca am observat ca ambele facultati presupun acelasi numar de ore pe saptamana si aceleasi materii. Care ar merita mai mult si ce as putea face dupa ce termin, in cazul fiecareia?

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Management inseamna abilitatea de a conduce o afacere, iar marketing este studiu pietii. De preferat ar fi sa le faci pe amndoua. Daca nu, eu as recomanda manegementul.

| misskitty a răspuns:

Dupa parerea mea managementul se ocupa cu conducerea unei unitati, un fel de directori cu alt nume, iar marketingul se refera la strategii de vanzare, de amenajare, de achizitii, cam cum erau merceologii odata