| MarcelinoPanivino00 a întrebat:

Care e diferenta exacta dintre marketing si management?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Fara explicatii tehnice :marketing-ul inseamna promovarea unor servicii, produse, expunerea lor pe piata, deci se ocupa de reclama, iar managementul se ocupa cu evaluarea situatiei unui obiectiv (firma si tot genul asta)si eficientizarea activului acestuia.Adica descopera cele mai bune solutii pentru ca obiectivul sa fie cat mai profitabil, prin investitii avantajoase, produse vandabile, administrare corecta a resurselor de care dispune.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In marketing e vorba de diverse afaceri legate de magazine si afaceri cu intreprinderi mici iar managementul e legat de cei care conduc personalul hotelier.

| fulgerul a răspuns:

Promovare@administrare!