| Vecina a întrebat:

As vrea sa stiu cat de cautate sunt, cam ce salarii sunt si unde pot lucra dupa ce termin facultatea de psihologie si vreau sa ma specializez insickpsihologie juridica,-Psihologia clinică
- Consiliere psihologică sau
- Psihoterapie.Ma refer atat in tara, cat si in strainatate.

2 răspunsuri:
| crysty1067 a răspuns:

La constanta e o facultate si pentru c vrei u daca e o sa ma interesez cum se numeste si nemuritorul_cristian e id meu baga-l si o sa-ti spun maine sau poimaine

| leconomic a răspuns:

Pot sa-ti spun ca posturile pe partea jr sunt doar in institutiile statului.Salariile la stat nu sunt foarte grozave.depinde mult de post. daca ai tai isi permit sa te sustina si sati deschizi ceva particular va merge, in special daca iti faci legaturi cu medici si fundatii.afara e mai bine ca in tara dar nu pot sati adu un raspuns exact.EU ITI PROPUN SA ERGI LA CLUJ LA PSIHOLOGIE SI ASTA PT CA ARE RENUME.