| intrebare123 a întrebat:

As vrea sa stiu daca este cineva aici care a lucrat sau lucreaza la H&M ca asisten vanzari. Vreau sa stiu cat dureaza pana sa te cheme la interviu dupa ce mi-am depus candidatura pe mai multe posturi pe site-ul lor la sectiunea cariere. Ei spun ca in jur de 2 saptamani, dar aproape a trecut acest termen si nimic, iar cand mă conectez in contul meu ca sa-mi vad candidaturile, nu le mai pot edita sau sa ma retrag, cei care lucrati sau ati lucrat deja cu ei probabil stiti despre ce vorbesc, sunt niste optiuni, sub fiecare candidatura, iar acum eu nu le mai am si la fiecare post spune ca este inca deschis si se pot depune CV, deci eu nu stiu ce sa cred, mai asteapta mai multi candidati, nu m-am calificat eu, nu stiu.
Spuneti-mi va rog la voi cat a durat pana ati fost chemati pentru primul interviu?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru toate pozitiile este o perioada de 1-2 saptamani in care lumea poate sa-si trimita CV-ul si apoi se face trieerea si sunt chemati la interviu, doar cei care ar avea o sansa.
Asadar, perioada de depunere a CV-urilor este inca deschisa si pana nu se termina cele 2 saptaamni, nu se trece la urmatorul pas.
Dupa inchiderea depunerilor CV-urilor, incepe trierea si acolo au succes, cei cu experinat in vanzari, cu BAC-ul luat, cu varsta pana in 25 (preferandu-se junirori pe pozitiid e asistenti) samd.
Ai rabdare, ca nici macar nu s-a inchis adunarea CV-urilor.
Posibils a fie 100-200 de candidadti si dupa aceea incepe treirea si chemarea la interviu.