| adrian24 a întrebat:

As vrea sa stiu daca ma pot inscrie la un liceu fara frecventa daca eu sunt in alta tara? Exista licee particulare fata frecventa private? Daca da, stiti vreounul in piarea neamt? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Nu ai sanse sa faci liceul daca esti in alta tara. acum se cere frecventa si pentru liceul la fara frecventa daca esti inscrisa peroada de 1 luna in fiecare trimestru trebuie sa fii zilnic la scoala ori dupa amiaza sau simbata si duminica [cel putin asa este la mine in oras ] unul din copii mei a facut la f r pentru ca lucra si nu avea voie sa lipseasca in perioada tezelor. lucrarilor etc [pentru ca in acea luna se dadeau toate ca sa se poata incheia trim. vezi ce alte rasp vei primi desi legea invatamintului e aceeasi in toata tara. succes

1 răspuns:
| matchpoint a răspuns:

Buna,
din cate stiu eu exista licee care organizeaza cursuri la seral. Aici frecventa este mai redusa, trebuie frecventate din cand in cand.
Intereseaza-te la asfel de licee, care organizeaza cursuri de seral. Bafta. Laudabil faptul ca te gandesti sa faci liceul. Pa