| Ionel221 a întrebat:

As vrea sa urmez niste cursuri de specialitate in domeniul turism sau de bucatar.
Care ar fi termenii si conditiile pentru aceasta?
As putea sa gasesc de lucru in acest domeniu?
Cam cat dureaza cursurile si cat costa?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Cand te referi la turism la ce te referi mai exact. turism poate fi: camerista, ospatar, bucatarie, receptioner, bellboy, ghid turistic, agent de turism, consiler turism, agent ticketing, samd.

| Ionel221 explică (pentru Danzell):

Ma intereseaza mai mult partea de bucatarie si receptioner. Multumesc

| Danzell a răspuns (pentru Ionel221):

De gasit gasesti. crede-ma ca nu sunt chiar atat de inaccesibile. mai ales ca bucatar.
la receptie pentru a te angaja ca receptioner iti trebuie atestat in mod obligatoriu. insa sunt destul de usor de gasit cursuri pentru postul asta

la bucatarie treaba sta mai simplu insa ai mult mai mult de invatat. iar cursuri sunt cam putine. in bucatarie vei incepe ca ajutor de ospatar. si ai mai multe oportunitati de avansare decat in receptie.