| biabluey a întrebat:

Ati decis deja ce cariera ati vrea sa urmati? Daca da, de ce v-ati ales tocmai aceasta cariera?

Răspuns Câştigător
| Kassandra1408 a răspuns:

Avand in vedere ca am terminat liceul la profilul filologie-bilingv si ca mi-a placut foarte mult engleza, am ales sa plec la Manchester pentru a studia Jurnalism si criminologie. Eu sunt o fire foarte dinamica, careia ii place sa se implice in mai toate activitatiile. Vroiam un job fascinant, de unde sa invat cat mai multe despre viata, sa calatoresc si sa interactionez cu oamenii din toate colturile lumii. Intotdeauna m-am simtit atrasa de psihologie si sunt o fire empatica asa ca criminologia mi se potriveste ca o manusa happy
In viitor, datorita facultatii voi aveau un job asigurat la BBC, dar inca nu m-am hotarat ce ramura sa aleg.
Nu cred ca ma voi mai intoarece in tara, coruptia si nepotismul imi cau fiori si am mai multe sanse sa ma remarc pe plan international.

10 răspunsuri:
| deeeeeebora a răspuns:

Medic cred ca mi se potriveste

| Petronela a răspuns:

Avocata deoarece imi place aceasta meserie.

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Pentru femei.

| Aysa19 a răspuns:

Dap:XDe jurnalistabig grin

Adica as vrea sa dau la facultatea asta happy, dar sa vedem ce va mai fii! Imi place ca este o profesie foarte interesanta mereu descoperi lucruri noi, mai ales ca poti cunoaste adevarata fata a unor persoanehappy

Mie imi place adica ma fascineaza:X...

| Crs a răspuns:

Medic plastician. De ce? Pentru ca ma atrage aceasta meserie pur si simplu thinking

| choceur a răspuns:

Asi vrea sa fiu psiholog, deoarece imi place sa ascult problemele tuturorsi sa ajut cat mai multi oameni cu sfaturile mele big grin

| Ralucarrie a răspuns:

Medic veterinar, pentru ca iubesc animalele am crescut cu ele si cred ca ele au fost intotdeauna cele mai bune prietene ale melerolling on the floor

| last_9432 a răspuns:

Da medic, de ce? deoarece as vrea sa ajut lumea (bineinteles "pe degratis") si totusi daca s-ar putea sa nu fac parte din "clubul" doctorilor care i-au spaga laughing)

| Andreea_3863 a răspuns:

Salut big grin
Da, antrenoare de handbal pentru ca iubesc acest sport.Il practic de 6 ani. Si vreau sa invat si eu la randul meu alti copii dornici sa invete handbal happy

| Pufuliky a răspuns:

Medic veterinar pentru ca iubesc animalele tongue