| RazzyFUnik a întrebat:

Aveti incredere in anunturile privind locurile de munca de pe site anuntul.ro si ziarul anuntul telefonic? Si-a gasit cineva de munca prin intermediul lor? Care mai sunt caile de ati gasi un loc de munca in prezent ( in afara de pile cunostinte relatii si bani)?

1 răspuns:
| millyca a răspuns:

In urma cu multi ani chiar mi-am gasit un loc de munca din "Anuntul", dar ultima oara cand am aruncat ochii pe asa ceva nu mi s-a mai parut de incredere. De specificat ar fi ca vina nu este a publicatiei decat prin faptul ca nu se face o selectie a anunturilor. Apar acolo prea multe de felul "angajam fete videochat". Daca ar face selectie presupun ca ar ramane cu prea putin material si ar iesi bun de tipar o coala A4 la trei zile. Nu mai sunt locuri de munca, este un climat nefavorabil pentru afaceri - o situatie generala si apasatoare. Solutia ar fi ca totusi sa vorbesti cu cat mai multa lume. Acolo unde crezi ca ai avea o sansa, sa mergi si sa vorbesti direct, fara lasat CV-uri si alte dintr-astea.