| Nimeni20192018 a întrebat:

Aveți modele de teste de aptitudini/inteligenta, pentru MApN, mi se par extrem de grele?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cauta pe aici: https://www.facebook.com/AplicatieArmata/

| Emazio a răspuns:

Ce test de intelingenta, trebuie inteligenta ca sa omori un om? poate contrariul

| Nimeni20192018 explică (pentru Emazio):

laughing) pai chiar nu mai stiu ce sa zic crying

| Salontanul a răspuns (pentru Emazio):

De gandire tactica si strategica ai auzit? Ai petrecut macar o ora sa vezi ce activitati desfasoara militarii? Uita-te pe Youtub si poti afla lucruri care te vor uimi. Militarul trebuie sa stie multe, sa fie policalificat nu ca civilul. Militarul trebuie sa fie in masura sa ia hotararea la secunda. Orice ezitare poate fi catastrofala, dramatica pentru el dar si pentru cei din subordinea lui. Armata nu este pentru toti neavenitii.