| Joker3134 a întrebat:

Ce părere aveți de MAI? Dar de Mapn?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

O gramada de golani care sunt acolo pentru bani, acum vorbeam de MAI.
La MAPN mai sunt si oameni seriosi!

Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu de M.A.i. dar eu am fost la M.Ap.N. si mi-a placut. Daca as fi tanar si as sti ce stiu acum, as lua-o de la capat.

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru Joker3134):

Militari nu au legatura (decat rare ori) cu jandarmii. De prieteni sunt fioecare cum poate si cum il duce mintea. Eu am avut prieteni si politisti, si jandarmi, si pompieri. Politistul militar poate avea putere doar asupra militarilor si in cooperare cu cei de la M.A.I. poate ajuta la buna desfasurare a unor activitati dar nu au competente de sanctionare. Puterea lor (MP) asupra militarilor este si in unitate si in afara.