| nicole94 a întrebat:

Buna all! Sunt clasa a-12-a,stiinte sociale si as vrea sa dau la facultate in Bucuresti. Eu ma gandisem la ASE- Administratie si Management Public, este buna facultatea? sunt sanse de angajare? si as vrea si alte idei,pareri de facultati mai cautate, exclus dreptul. FUNDA!

3 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

De ce excluzi tocmai dreptul?

| nicole94 explică (pentru Doηηa):

Pentru ca e mai greu de gasit loc de munca fara pile

| stresat a răspuns:

Depinde ce ti-ar placea sa faci. Sunt multi care termina ASE de exemplu si apoi nu isi gasesc de munca. Vanzarile merg bine, ingineria, limbile straine. Sa nu faci insa o facultate doar pentru ca "asta se cauta".