| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si 1, 60 inaltime. Mi-aş dori ca pe viitor sa urmez Academia de Politie sau Scoala de agenți de la Câmpina. Cu toate acestea, eu nu sunt suficient de inalta conform regulamentului, dar sper sa mai cresc câțiva centimetri.Ce pot sa fac ca asta sa se intample? Credeti ca mai am sanse?

2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Sanse practic nule sa mai cresti 5 cm la 16 ani. Daca nu se va mai reduce limita la 1.60 (nu stii ce pilosi/piloase vor vrea sa intre in politie) nu ai sanse. Te sfatuiesc sa te gandesti de pe acum la o cariera in alt domeniu.

| Anaaa16 a răspuns (pentru andreia67):

Am auzit ca sunt niste exercitii fizice care m-ar putea ajuta...Îmi doresc foarte mult sa urmez o astfel de cariera.