| bogz a întrebat:

Am 17 ani si sunt in clasa X as vrea sa stiu daca pot sa urmez Scoala de Aviatie civila cu bursa sau pe banii statului pentru ca licenta pentru pilot de linie este 60.000 euro?

Răspuns Câştigător
| edoppler a răspuns:

Acum nu se mai poate. Trebuie sa iti platesti tu intregul curs ATPL. La Regional Air Services www.regional-air.ro este 35.000 € cursul ATPL si am auzit de la un prieten ca, calitatea cursurilor este aceeasi sau chiar superioara. :D