| Sascău0138 a întrebat:

Buna, am 2 intrebari, vreau sa devin detectiv si din sursele pe care le-am citit trebuie sa urmez ori o Academie de politie ori sa merg la facultatea de agenti din Cluj sau Câmpina, e adevărat? Si daca da, ce examene sau proba voi da? Si a doua întrebare merita sa fii detectiv in Romania?

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

În primul rând, e "detectiv". Nu "detetiv", nici "detevtiv".

În al doilea rând, dacă tu nu ești în stare nici măcar să afli ce examene trebuie să dai, chiar crezi că ai calitățile necesare pentru a ajunge detectiv?

| AnastasiaK a răspuns:

Pot să îți răspund doar la ultima întrebare: din punctul meu de vedere nu. Nu îți imagina că e ca în filme, all fun amd games. Pur și simplu stai cu orele într-o mașină așteptând să faci o poză (sau cel puțin asta mi-a povestit un băiat care se ocupă cu așa ceva).