| crissaxe23 a întrebat:

am fost contactata pentru un interviu la eMAG call center.imi spune si mie va rog cineva cum este salariul, turele, atmosfera de acolo in general? va rooooog luni am interviu mersi:*

Răspuns Câştigător
| Liviu_2019 a răspuns:

Ceea ce se scrie pe site-ul ala se refera la muncitorii din depozit. Tu vei lucra ca agent call center. Trebuie sa preiei comenzile de la clienti si sa le raspunzi la intrebari. Stiu ca de regula la astfel de joburi trebuie sa fii rezistenta la stres. Acuma depinde de fiecare. Stiu multi oameni care la inceputul carierei lor profesionale au lucrat ca operator call center dupa care si-au gasit joburi mai bune. Daca nu ai experienta poate e ok. Eu zic sa te duci la interviu si vezi ce si cum.

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Iti dau un link unde gasesti o dezbatere incinsa, cu multe opinii, legat de ce inseamna sa fii angajat la eMAG. nu stiu daca e adevarat sau nu, dar sa vezi cam ce se poate intampla, eventual sa fii atenta la interviu la discutie si sa pui si ceva intrebari - care e programul de lucru, perioada de proba, plata ore supliemnatre etc http://www.criticatac.ro/12995/interviu-cu-angajat-de-la-%E2%80%9Eemag/