| AdrianaLacan a întrebat:

am nevoie de ajutor! Cine imi explica ce inseamna SAP BW? Sunt studenta in ultimul an la Info-engleza, si mi-am depus cv-uri pentru ca vreau sa ma angajez in domeniu( orice presupune putina programare si prelucrare cu baze de date) si am aplicat pentru acest post http://www.ejobs.ro/user/locuri-de-munca/junior-sap-bw-a nalyst/652005 de la Steelcase, si as vrea sa stiu exact ce presupune aceasta munca. Multumesc frumos!

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/SAP_NetWeaver_Business_Warehouse
Asa ceva presupune mai putina programare si mai mult customization. Trebuie sa stii foarte bine partea de business, asta este un Enterprise Resource Planning system. Nu ai sanse la asa ceva decat dai peste cineva care accepta entry level, si ai foarte mult de tras.