| Spike7262 a întrebat:

Salut, am aplicat la acest post de broker
https://www.ejobs.ro/......aj/1746736

Am avut un interviu astazi si mi s-a explicat ca post sa aleg cate ori pot sa muncesc, pot sa fac cati bani doresc si pot sa muncesc din ce tara doresc. Voi avea un training de o luna cu o taxa de 100 de euro. Ce parere aveti? Am avut o usoara impresie de teapa la interviul prin telefon.

Răspuns Câştigător
| mODIN a răspuns:

Nu e teapa, asta e natura meseriei. Pe de o parte da, vei putea sa alegi cand si cat si unde sa lucrezi, dar vei si platit bazat pe rezultate. Deci nu-ti imagina ca vei putea lucra doua ore pe zi din Bali cat iei pauza de la surf, ca daca nu esti extraordinar de eficient, nu vei primi un leu laughing

Te sfatuiesc, totusi, sa intrebi angajatorii daca fac parte din OVB. Daca zic ca da, eu m-as retrage in locul tau, sincer. Iti pot da mai multe detalii in private despre asta daca doresti. Dar daca nu fac parte din OVB, poti sa incerci linistit.

| Spike7262 explică (pentru mODIN):

Ce inseamna OVB?

| mODIN a răspuns (pentru Spike7262):

Un fel de schema piramidala care e raspandita in toata Europa. Sustin ca promoveaza 'educatia financiara', dar de fapt scopul lor e sa convinga oamenii sa vanda niste asigurari unit-linked persoanelor cunoscute. Anuntul pe care l-ai postat tu nu pare sa semene cu cele facute de OVB, totusi. In schimb, eu zis sa intrebi, totusi.

5 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Nu cred ca e o teapa...si eu am diploma de broker de cativa ani de cand am incercat sa imi suplimentez veniturile ca broker de asigurari la Destine. Nu iti face sperante ca o sa castigi munti de bani. E in functie de cat de multi clienti poti sa atragi sa faca asigurarile la tine. Poti sa traiesti din asa ceva dupa minim 4 ani daca ai tras extrem de tare pe partea de promovare.

| Spike7262 explică (pentru siriusblack98):

Deci in primele luni nu o sa fie un profit nici pentru un trai semi-decent, nu?

| siriusblack98 a răspuns (pentru Spike7262):

Nu. Dar ma repet, depinde cate persoane poti tu convinge sa isi faca asigurarile la tine. Adica asta chiar e un job din care intr-o luna poti scoate 20.000 de lei si in alta 300 de lei sau nimic.