| PikaChuVB a întrebat:

Am nevoie de ajutor, urgent!

Mai este putin si trebuie sa scriu profilul pentru liceu, dar nu stiu care este mai potrivit pentru mine. La fel si cu liceul, sunt din Calarasi dar pot merge la liceu in Bucuresti ( asta daca gasesc unul in care sa am incredere )

Ce profil mi s-ar potrivi mai bine avand in vedere ca :
- Imi plac : engleza, matematica, fizica, istoria Angliei, artele ( muzica, desen ) si am inclinatii pe partea cu " logica "
- Nu imi plac : franceza, geografia, tehnologia, chimia, biologia

Ma gandeam la mate-info intensiv engleza sau bilingv... dar nu stiu care mi s-ar potrivi. Imi este foarte frica de M1, abia astept sa scap de chimie. Tin sa mentionez ca la franceza sunt varza, nu stiu sa spun / scriu o propozitie.

Legat de licee din Bucuresti, ma gandeam la Cosbuc dar am auzit ca este plin de homosexuali sau alte minuni de genul si zvonuri despre coruptia, ticalosia si abuzurile de acolo. As vrea un liceu bun pe partea cu engleza. Ce imi recomandati?

Multumesc.

1 răspuns:
| Lacramioara91 a răspuns:

Eu zic ca având în vedere ca Îți e frica de mă matematica-informatica... nu e tocmai alegerea potrivita... eu am terminat liceul cu acest profil... e un profil Bun și care îți deschide multe porti, dar trebuie sa știi ca vei face cam 5 ore de matematica pe săptămână plus vreo 5 de informatica și 2 de competente digitale care țin tot de informatica... cât despre chimie eu făceam doar 1 ora pe săptămână... si era destul de simplu. Cred ca cel mai potrivit ar fi bilingva... sau filologie. Mult succes!