| deyutz95 a întrebat:

Buna, am nevoie de un raspuns urgent dau funda. Am fost sunat de cei de la europharm sa merg maine dimineata la un interviu pentru postul de gestionar livrator si as vrea sa stiu ce salar ofera si in ce costa mai exact acest job

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreaba-i pe ei cand mergi la interviu. De obicei salariul minim pe economie.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, noi nu avem cum sa stim ce salariu ofera ei pentru postul respectiv si nici care sunt sarcinile acelui job.
Fiecare companie are politica lui de salarizare si fisa posttului cu toate operatiunile pe care trebuie sa le faci.
Vei afla maine cand mergi la interviu.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai grijă mare ce faci, dacă te ocupi (și) cu gestiunea! Trebuie să fii foarte atent la detalii. Știi vorba aia: "Cine nu deschide ochii deschide punga!"winking
Ai o mare răspundere, e o mare responsabilitate. Iar ca începător va fi cam dificil, dar totul se învață la locul de muncă. Și dacă nu te lovești de greutăți, adevărul e că nu (prea) înveți.
N-ar fi exclus ca una din condiții să fie deținerea carnetului de conducere (necesar pentru postul de livrator).
În general, ți se poate solicita să te ocupi de recepția/primirea și expedierea mărfii în stare intactă, de emiterea facturilor, de inventarul periodic al stocului de marfă, de verificarea termenului de valabilitate, livrarea la timp a comenzilor, respectarea programului de lucru etc
Întreabă-l pe angajator cum se desfășoară o zi la locul de muncă. Dacă vrei, îți poți pregăti din timp niște întrebări, iar dacă te acceptă, citești cu atenție sporită contractul de muncă, înainte de a-l semna. Nu te sfii să întrebi, dacă ai nelămuriri.
Be strong! Nu le arăta că ai emoții, mai bine arată-le că ai încredere în tine. Success!