| AdyP20 a întrebat:

Se poate invata gestiunea singur?
Buna ziua.
Maine am un interviu pentru postul de gestionar. Nu am mai lucrat in domeniu deloc. Credeti ca se poate invata singur gestiunea si un pic de contabilitate primara?
Multumesc.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica aplici pentru un post de care habar nu ai? Iti dai seama ce inseamna o gestiune? Daca iti lipseste ceva sau nu esti atent la primirea obiectelor din gestiune, tot ce este lipsa va trebui sa platesti din buzunarul tau? Si salariul nu este unul prea mare. Mai gandeste-te.

| AdyP20 explică (pentru darrio2007):

Este vorba mai mult de un post de magazioner la o fabrica mica. Descarcat/incarcat, lucru in depozit, etc, si un pic de hartogarie generala. Un aviz, o factura de intocmit, etc.
Din CV reiese ca nu am mai lucrat ca si gestionar, dar nefiind alti candidati probabil de aceea m-au contactat pe mine. De asta vreau sa stiu daca s-ar putea invata "meseria".

Multumesc mult de raspuns.