| MariaEcaterina99Y a întrebat:

Buna. Am o intrebare. Ce inseamna rezultate parțiale candidați eligibili? Eu înțeleg din asta ca inseamna lista de așteptare. Și de ce altii cu medii mai mici au fost admiși, iar altii cu medii mult mai mari sunt pe aceasta lista? Mulțumesc. happy

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate daca dadeai un exemplu era mai concludent si-ti puteam raspunde concret. Candidatii eligibili sunt toti care au obtinut o nota de trecere. Unii din cei eligibil s-ar putea sa nu indeplineasca anumite criterii. spre exemplu: eu am fost eligibil cand am mers la armata. Pe vremea aceea se dadea testul psihologic la sfarsit (Stiu! Era o aiureala dar asa era.). Degeaba am fost eu eligibil daca nu treceam testul psihologic. Acoloa era cu admis-respins. Eu l-am trecu, altii cu a celeasi medii sau mai mari, nu si au ramas pe dinafara.
E! Altii cu medii de trecere dar care n-au dat testul psihologic, pentru ca le avusesera prea mici pana atunci, au fost chemati si au dat testul separat. Ei erau pe listele de asteptare si in cazul asta, si in cazul in care unul s-ar fi imbolnavit sau a renuntat din alte motive. Este ceva teoretic si nu pot sa stiu ce a fost in cazul tau.

| MariaEcaterina99Y explică (pentru Salontanul):

La facultate ma refer aici. Bine, oricum eu am fost admisă la specializarea jurnalism. Dar am observat ca la specializarea publicitate sunt pe acele locuri, adică in așteptare. Și nu înțeleg de ce.

| sierra1 a răspuns:

"candidați eligibili? ...de ce altii cu medii mai mici au fost admiși.iar altii cu medii mult mai mari sunt pe aceasta lista?"

cred că ai uitat să pui un NU pe-aici pe undeva.

Dacă media nu e singurul criteriu, așa se intâmplă

| MariaEcaterina99Y explică (pentru sierra1):

Nu am uitat sa pun niciun nu. Prin "aceasta lista" m-am referit la lista de candidați eligibili. Și nu. A fost doar un eseu. Însă calculând media data de ei, clar am luat mai mult de 5. rolling on the floor

| sierra1 a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Domnu' eseu, era oare corect așa ca mai jos?

"candidați eligibili? ...de ce altii cu medii mai mici au fost admiși.iar altii cu medii mult mai mari NU sunt pe aceasta lista?"

| MariaEcaterina99Y explică (pentru sierra1):

Da. Era corect. Cum și întrebarea mea este corecta. rolling on the floor Intr-adevăr, recunosc. M-am exprimat puțin grabit, din cauza emoțiilor. Dar cred ca tuturor ni se intampla. Însă, îți mai explic încă odată întrebarea mea. Prin aceasta lista m-am referit la lista celor eligibili, deci nu la lista celor admiși. Repet, înțeleg confuzia. N-am fost foarte clară. Însă, eu am pus o intrebare care cere un răspuns, nu o critica. Și sa știi ca exista și o lista cu cei respinși din cauza eseului. happy Deci clar cei care sunt pe lista candidaților eligibili n-au nicio treaba cu eseul. Oricum, mulțumesc pentru răspuns. Și as avea o rugăminte, dacă nu știi raspunsul, te rog sa nu mai scrii aici. N-am nevoie de critica pentru ca stiu la ce sunt buna și la ce nu sunt. Din nou, mulțumesc.

| sierra1 a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

" sa nu mai scrii aici...pentru ca stiu la ce sunt buna și la ce nu sunt"

mami, ți-am răspuns dar ai probleme in ințelegerea unui text. Asta n-o știai... află!

| MariaEcaterina99Y explică (pentru sierra1):

Nu am probleme in înțelegerea unui text. Dimpotrivă, eu ți-am explicat ce nu ai inteles tu din întrebarea mea și am recunoscut ca a fost și vina mea, nu doar a ta. Și in continuare, ma ataci. afirmând aceste lucruri. N-am chef de cearta sau de discuții aiurea cu un strain de pe net, asa ca îți urez o seara frumoasa. ‘) Și te rog sa nu ma mai deranjezi. Mulțumesc frumos.

| sierra1 a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Cu plăcere