| ruban a întrebat:

Ce inseamna daca sunt pe lista de asteptare la ase?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Candidaţii de pe lista de aşteptare sunt "admişi" ulterior, în ordinea mediilor - în cazul în care se retrag cei admişi iniţial ( sau NU îşi confirmă locul, nu achită taxa de şcolarizare, etc. ).
Oricum, depinde şi de media pe care o ai...

NU mai sunt locuri ( la buget ) pentru sesiunea de toamnă!
Toate locurile ( de la buget ) s-au OCUPAT în această sesiune + că mai sunt peste 5318 candidaţi "în aşteptare"!

Vezi detalii la linkul oficial :
http://campus-virtual.ase.ro/......rtitie.asp

http://www.ase.ro/......xa_C+D.pdf

http://campus-virtual.ase.ro/......e-toti.asp

Toate cele bune!

| ruban explică (pentru bursuc001):

Salut.Vad ca imi raspunzi foarte bine la intrebari, si vreau sa te mai intreb daca am achitat jumatate din taxa de inscriere si nu as fi intrat nicaieri imi returneaza banii?

| bursuc001 a răspuns (pentru ruban):

Bănuiesc că te referi la jumătate din taxa de ŞCOLARIZARE, nu de "înscriere" happy
DA, în cazul în care NU ai fost repartizat la nici o specializare, atunci ţi se returnează înapoi suma achitată ca "taxă de şcolarizare"!

Taxa de înscriere NU se restituie!

O zi frumoasă!

| ruban explică (pentru bursuc001):

Multumesc inca odata.

| bursuc001 a răspuns (pentru ruban):

Cu plăcere happy

Toate cele bune!

6 răspunsuri:
| denismaria92 a răspuns:

Inseamna ca vei fi admis/admisa daca cineva se retrage. Inseamna ca nu mai sunt locuri, momentan.

| Xpressurself a răspuns:

Inseamna ca ar fi bine sa astepti activ. adica sa te interesezi la alte facultati pana primesti un raspuns ca sa nu te trezesti ca nu ai intrat nicaieri si e prea tarziu.
poti lua in considerare si alte centre universitare din alte orase mari.