| ZianRaisa a întrebat:

Sunt sanse sa intru la Universitatea din Bucuresti la facultatea de biologie daca ma aflu pe lista de asteptare, am media 7, 95 si ultima medie la admisi momentan este 9, 3? De asemenea exista pe lista de asteptare multi copii cu medii de la 9, 20 in jos. Cum se procedeaza cu listele de asteptare si am mai multe sanse sa intru la anul sau in septembrie daca ma aflu pe o astfel de lista? Multumesc anticipat pentru ajutor

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu prea cred ca sunt sanse foarte mari. Depinde si de numarul celor care se retrag si de numarul celor care sunt pe lista de asteptare care au medii mari. Poate sa ai sanse la taxa. Anul viitor posibil sa existe aceeasi problema, nu ai de unde sa stii. Poti sa aplici si la alte facultati, e tot ce poti face.

| ZianRaisa explică (pentru Aasdfghj):

Si la toate facultatiile poti sa aplici si in toamna? Cum adica in toamna? daca nu te superi?

| Aasdfghj a răspuns (pentru ZianRaisa):

Nu neaparat pentru ca asta depinde daca mai raman locuri de la admiterea din vara.

| and0ra a răspuns:

Sa fiu sincera, e cale lunga de la 9, 20 la 7, 95. Cred ca ai sanse de maxim 10% sa intri. Poate ai sanse mai mari in toamna.
Bafta.