| pudi a întrebat:

am o intrebare. Eu am 13 ani si chiar imi doresc sa merg pe profilul de actorie, insa nu vreau sa fac asta in Romania. Am 2 optiuni :
1) termin liceul in Romania si dupa aia plec in America;
2)la inceputul clasei a 9-a ma mut ori in Anglia, ori in Austria;
Prima intrebare : credeti ca merita sa merg pe actorie, adica mie imi place foarte mult.
A 2-a intrebare: daca ati fi in locul meu ce ati face?

Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| missbee a răspuns:

Încă eşti mică. Toţi la 10-13 ani vrem să fim cântăreţi, actori şi aşa mai departe. Termină liceul aici, ia-ţi timp dinainte să te poţi hotărî şi să fii sigură că ăsta e drumul tău. În liceu toată lumea îşi formează deprinderi pentru viitoarea meserie, vede ce materii îl atrag şi cu care e total paralel în universul ăsta mare, şi aşa mai departe.laughing
În timpul liceului poţi merge la concursuri, în cantonamente de actorie, şi aşa mai departe... Strângi diplome, îţi faci un CV, şi dacă la sf. clasei a 12-a eşti hotărâtă, fă-ţi bagajul şi mergi unde vrei şi crezi că ai o şansă.

| ----:anonim:--- a răspuns:

Si mie imi place foarte mult actoria:Xeu iti sugerez sa iti faci liceul aici in romania iar mai apoi sa pleci in alta tara. cel putin eu asa voi proceda.acum sunt cls a 10 mai am 2 ani de liceu si cred ca plec in austria.
Bafta!

| ----:anonim:--- a răspuns:

Insa nu uita ca pentru o asemenea faculta trebuie sa stai extrem de bine cu bugetulbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As pleca in momentul asta in america.
Cu ce se ocupa parintii tai?

| Lor3naXD a răspuns:

Raspuns la prima intrebare : Merita sa mergi pe actorie daca tie iti place dar totusi concurenta este mare asa ca daca crezi ca esti facut pentru asta cu siguranta iti vei realiza visul.
Referitor la a doua intrebare pot sa-ti spun ca sunt in aceeasi situatie si as vrea sa fac liceul in Romania iar apoi sa intru la o facultate in Anglia. Oricum este decizia ta! Poti sa discuti cu parintii pe tema asta. Oricum Romania nu mai este o tara de viitor pentru mine!

| 12345123451234512345 a răspuns:

As termina liceul in tara si dupa aceea plec in alta tara

| crazyd22a a răspuns:

Da meritsawinking...tREBIE SA ITI TRAIESTI VISUL.si merita sa mergi pe acest ucrui daca iti place si te pricepi
Eu in locul tau as termina liceul in romaniasi dupa aspleca in america

Mult succes )