| Darkshadoww a întrebat:

Buna, am o intrebare mai mult pentru cele ce lucrează sau au lucrat în domeniu, cum se face inventarul intr-un salon?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Se formeaza o comisie de inventariere, din cel putin 3 persoane: sefa salonului, contabilul/a si personalul care lucreaza acolo.
2. Se verifica existenta obiectelor de inventar (si starea lor)
3. Se verifica cantitatea materialelor consumabile, inregistrate.
Eventualele diferente dintre evidentele contabile si cele existente se constata si se regleaza.