| monicaaa50 a întrebat:

Bună! Am o întrebare și aș vrea să îmi răspundă cei care sunt puși în temă pe subiectul ăsta.Eu sunt studentă la Universitatea Maritimă Constanța pe specializarea Inginerie și Management in Transporturi.Vreau să devin inginer proiectant. Urmează ca după finalizarea studiilor să aplic mai departe la master pe un profil care să aibă mai multe materii tehnice precum "Concepte avansate de arhitectură navală" și altele.Nedumerirea mea este dacă pot ajunge inginer proiectant cu această facultate.Pe diploma mea după ce voi termina va scrie "Inginer".Eu mă gândeam să fac pe lângă master și niște cursuri de proiectare de la 0, proiectare 2d, 3d.Nu știu exact dacă un angajator ar avea pretenția ca eu să fi terminat o facultate de construcții sau nu contează pentru el atâta timp cât vede că am deja specializarea ca inginer, că am cursuri acreditate.M-am uitat pe internet și eu la specializarea mea am făcut aproximativ aceleași materii ca cei de la construcții doar că am și câteva materii despre management.Mulțumesc mult!

2 răspunsuri:
| StefanIohan a răspuns:

Părerea mea e ca petreci prea mult timp acolo.
Mai bine rămâi cu facultatea îți cauți un loc de munca decent pui deoparte si iti deschizi o afacere cu ceva care chiar iti place, ca din ce povestești pari îngrijorată

| monicaaa50 explică (pentru StefanIohan):

Sunt îngrijorată de posibilitatea de a fi făcut facultatea greșită..chiar vreau să ajung inginer proiectant.