| Livia_Crina_1995 a întrebat:

Bună,am o mare mare nelămurire, recent m-am înscris la un curs pentru inspector în resurse umane,și înainte de asta m-am interesat dacă este eficient și dacă mă va ajuta, as dori sa știu dacă voi lua cursul și obțin acea diploma voi avea șansa să lucrez într-una departament de resurse umane? Sau se cere neapărat experiență? Eu una consider ca depinde de angajator. Vreau un răspuns cât se poate de sincer și doar dacă știți 100 %.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, MAJORITATEA angajatorilor cer experienţă într-un post similar!
Deci, dacă nu ai experienţă în domeniu, şansele de angajare sunt destul de reduse sad
Cel mult, eventual, vei obţine un job cu multe obligaţii/sarcini de serviciu ( ori salar mic/minim ) - unul refuzat/ocolit de mulţi - şi asta până vei acumula experienţă & te vei muta la altă firmă...

Toate cele bune!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce vârstă ai? mersi.