| AuricaMircica155 a întrebat:

Ma ajuta la ceva cursul de inspector resurse umane, daca il urmez?
Sunt si la Ase si ma gandesc ca ma va ajuta pe viitor un asemenea curs.

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Ajuta, mai ales daca vrei sa te angajezi in domeniul HR. Pe langa asta e bine sa cunosti legea muncii daca ai un sef idiot happy + ca e legea muncii europene, care e aplicata standard in Europa iar majoritatea tarilor din "Vest" tin la legea asta foarte mult, COR si articolele din ea.
Eu am facut cursul asta dupa ce am terminat facultatea, in curs cu mine erau oameni care au terminat alte specializari, oameni de toate varstele.
In final, nu regret ca am facut cursul asta, mi-a deschis niste porti pentru a practica ce doresc si invata mai multe. In general cursurile de genul, de specializare sunt bine venite pentru dezvoltarea ta profesionala.

1 răspuns:
| FerLin a răspuns:

Nu stii niciodata unde ai sa ajungi sa lucrezi la un moment dat si o sa-ti foloseasca. Daca ai timp si posibilitatea, fa-l fara retinere.
De mult am tot zis si eu ca o sa-l fac, dar nu am avut timp din cauza serviciului.
De obicei, noi romanii, suntem multi-functionali la locul de munca si avand aceasta atestare, poate constitui un avantaj, atat pentru tine cat si pentru angajator.
De exemplu, si eu lucrez intr-un birou unde am venit ca agent vanzari dar pe parcurs am preluat si activitati de resurse umane de la o colega care s-a pensionat intre timp.