| pisycutzacreatza a întrebat:

Buna am si eu o inrebare:am 20 de ani si am studii cu profilul de brutar patiser dar eu nu as ca aceasta sa fie o meserie de viitor va rog spuneti-mi ce meserie mi sa-r potrivi

6 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Incearca si pe cea de sommelier. Se castiga foarte bine. Bafta!

| andreutz a răspuns:

In locul tau, urmam cursuri de bucatar...ca sa fie in acelasi domeniu...si gatantat ai avea mai multe satisfactii pe plan profesional...pentru mine cel putin asta este meseria preferata happy

lolita
| lolita a răspuns:

Cum sa nu fie de viitor? da ce crezi ca in 10 ani ne lasam de cumparat paine sau covrigi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Stai liniștit, nu te-ai interesat suficient la laboratoarele de profil / panificație.
Este o meserie căutată și de viitor.
Mie îmi plac produsele de patiserie și câți or mai fii ca mine.
Deci... fruntea sus și caută locul unde au nevoie de unul ca tine.
Succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fa si ceva de bucatarie sau cofetarie.si vezi ce-ti place mai mult...Totusi, cred ca niste cursuri de bucatar iti ofera cele mai mari sanse. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tata meu angajeaza brutar... sper sa nu fie o problema ca societatea e in vrancea