| maya_1225 a întrebat:

Am si eu o problema, am terminat liceul si vreau sa ma angajez dar partea nasoala e ca nu am lucrat niciodata si nu stiu ce as putea face, nu stiu de unde sa incep, mai ales ca peste tot se cere experieta...as vrea ceva de inceput ca sa fiu pe banii mei, stie careva in ce domeniu as putea face primul pas si unde angajeaza in pitesti? mersi frumos!

Răspuns Câştigător
| lastman024 a răspuns:

Daca esti fata si arati bine, nu iti trebuie experienta, peste tot o sa gasesti loc de munca ca ospatar sau barman ( se cauta mult fete frumoase in aceste domenii ), e o slujba frumoasa, nu te bate vantul nu te ploua, de asemenea scoti si bancsisi frumosi, dar pentru ca esti fata iti dai seama ca o sa mai ai si tot felul de complimente din bartea baietilor, unele poate chiar deranjante, si nu trebuie sa incepi sa te certi, trebuie sa fi fata desteapta sa ii inchizi gura printr-o singura replica, pentru ca daca te certi cu clientii vei fi data afara happy

succes si sper sa iti gasesti de lucru, si eu caut de 2 luni de zile dar degeaba, si eu am renuntat la acele cursuri gratuite din cauza functionarilor care te enerveaza peste culme

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Caută la hipermarket.
Este bine să ai și un curs de calculatoare.
Pa, pa.

| lastman024 a răspuns:

Te poti duce frumos la fortele de munca unde te vor pune sa fac un dosar, si in baza faptului ca nu ai serviciu, ei putea face niste cursuri gratuite de recalificare. te poti angaja ca ospatar, barman, vanzator sau daca ai cunostinte in pc si stii sa lucrezi cat de cat pe el, poti sa fi si secretara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se cere experienta!
Se cere sa stii sa faci ceva, adica se presupune ca dupa ce ai terminat o scoala ai si ceva idee despre ce ai invatat acolo.
Ce meserie scrie pe diploma ta de bac ca ai?

| maya_1225 explică:

Da...am fost la fortele de munca, era acolo o tipa de fugeau toti de ea, tipa intruna, dupa ce ca am fost peste tot pentru dosaru ala, nici macar un nr de tel nu mi-a cerut iar de cursuri creca ma dadea direct afara daca ii mai ziceam la ce isterica era cu toti de acolo. Mie mi-ar placea sa lucrez un timp ca ospatarita chiar daca ai mei nu prea st de acord. dar peste tot se cere experieta. apropo cine stie sau a lucrat, e grea meseria de ospatar? mie mi-ar placea acu de inceput.