Întrebare recomandată | ank a întrebat:

Am terminat un profil filologie bilingv, nota la bac 9.31. Spre ce facultati as putea sa ma indrept?

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

În primul rând, felicitări! Păi poți merge la facultate la psihologie, filosofie, istorie, geografie, limbi străine, drept, științe politice, management, educație fizică și sport. De asemenea poți intra și la anumite universități ce nu țin de profilul terminat de tine, arhitectură, de exemplu, sau design. Succes la admitere și numai bine!

4 răspunsuri:
| CMaria21 a răspuns:

Facultatea de psihologie.

| CorneliaC a răspuns:

Pai depinde ce domeniu iti place. Poti sa intri la jurnalism, de exemplu, sau la drept. Chiar si limbi straine

Răspuns utilizator avertizat
| just13 a răspuns:

Litere